Kosova

Politikanët shqiptarë “luajnë” sfidash

16:35 - 11.04.19 gsh.al

Fushata të ndryshme virtuale kanë përfshirë shpesh njerëzit e ekranit. Sfidat kanë qenë nga më të ndryshmet, me një emërues të përbashkët: humorin. Por politikanët në Kosovë kanë zgjedhur të jenë pak të dobishëm në sfidën e tyre.Fushatën e kanë quajtur “Mbjell një Pemë”, ndërsa pjesë e lojës së fundmi është bërë presidenti i Kosovës.

Ai ka pranuar sfidën nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ka mbjellur një fidan në kazermën “Adem Jashari” afër Obeliskut të Dëshmorëve.

Më pas ai ka sfiduar për të mbjellë pemë Afrim Zabelin, pilot i FSK-së, Berndard Petrit Halilaj artist, Ardita Statovci pianiste, shefin e diplomacisë së Kosovës Behgjet Pacollin dhe Ismajl Syla, shkrimtar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *