Kryesore

Protestohet me poezi/ “Të pabrek’ ju gjeti dreka, milionier’ ju gjeti darka! “

10:53 - 11.04.19 alma

Kuvendi i Shqipërisë po vijon normalisht punimet e seancës parlamentare të kësaj të enjteje, ndërsa jashtë tij protestohet.Të rinjtë e opozitës kanë zgjedhur që këtë herë të protestojnë “poetikisht”. Në një nga pankartat e tyre shkruhen vargjet e poezisë “Hakërrim” të Ali Asllanit.

“Hani, pini dhe rrëmbeni, mbushni xhepat, mbushni arkat, të pabrekë ju gjetiu dreka, milionerë ju gjeti darka”, “Parlament i krimit”, janë disa nga pankartat e tyre.

Opozita ka thirrur një protestë kombëtare më 13 prill, por të rinjtë opozitarë nuk e lanë tëkalojë në heshtje këtë seancë parlamentare.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.