Opinion-Komente

Para se me ik prej këtij vendi…

16:04 - 12.04.19 Besiana Kajtazaj

Para se me ik, uluni në nji qoshe e vajtojeni çdo pikë djerse që e keni derdh në këtë vend.
Vajtojeni çdo pikë gjaku të atyre që dhanë jetë, e u bënë “kurban” i kësaj toke.
Ç’malluni me çdo gjë që ju rrethon.
Shijojeni bukën, ujin edhe ajrin e ndotur që na ka mbytë çdo ditë ngapak.
Vajtojeni shtëpinë, rrugët, rininë!Para se me ik, sigurohuni me ua mallku çdo taksë, votë, e çdo fije besimi që ua keni dhanë atyre qe sot po u perzënë prej pragut tuj.
Mallkoni ata që ua kanë shkel andrrat e ua kanë “rrjep” shpresat!
Besa mallkoni edhe trupin tuaj që e ka duru çdo dhunim psiqik e fizik prej pushtetit!

E dini edhe ju, s’po shkoni në parajsë. Por të paktën pasardhësve tuaj u sigurohet arsimi, shëndetësia dhe çdo e drejtë njerëzore.
Këtu gjithçka jemi, njerëz jo!
Këtu as unë as ti s’kemi vlerë, t’paktën jo për ata qe u’a kemi besu gjënë më t’shtrenjtë, atdheun.

Para se me ik, lirojeni vetën nga çdo helm që u’a kanë injektuar në trup 20 vitet e fundit.

Ps; Ik, por mos harro me u kthy se “ askujt nuk i shkon kungulli mbi ujë gjithmonë “ e as këtyre.

Shfaq Komentet (2)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

 1. asgje nga keto rreshta nuk duhet bere
  MALLKIMI BEHET NGA NJERES QE JANE TE MALLKUAR
  POPULLI JONE ESHTE I ZGJEDHURI I ZOTIT
  CDO GJE QE NDOTH ,NDOTH SEPSE ZOTI E KA THENE
  ASNJEHERE SDO TE NDJEHESH MIRE NE TOKEN E TE TJEREVE
  DASHURIA PER TOKEN TENDE ,E PA FUNDE
  DASHURIA E VETMIA RRUGE PER TU BERE KOMB SIC NA KRIJOJE ZOTI
  JETA ESHTE DASHURI
  GJYKIMI ESHTE GABIM
  INTUICIONI ESHTE FITIM
  DASHURI ,DASHURI DHE VETEM DASHURI,E VETIMIA FJALE QE SHPETON SHQIPERINE DHE BOTEN

  Përgjigju ↓