Sport

“Marca” zbulon: Hazard, ylli i vetëm në merkato

12:39 - 13.04.19 Gazeta Shqiptare

Të gjithë ata tifozë që po prisnin një merkato galaktike te Real Madridi, mund të kenë mbetur të zhgënjyer kur kanë lexuar numrin e sotëm të gazetës “Marca”, e cila sjell disa prapaskena të reja në lidhje me atë që pritet të bëjë klubi spanjoll në verë. Sipas “Marca”-s, Zinedin Zidan dëshiron në skuadër vetëm Eden Hazard, i cili do të ishte dhe ylli i vetëm që do t’u bashkohej spanjollëve në verë.Trajneri francez e pëlqen jashtëzakonisht sulmuesin Brazilian Vinicius dhe nuk dëshiron në asnjë mënyrë që të pengojë zhvillimin e talentit Brazilian. Në repartet e tjera të skuadrës nuk përjashtohen përforcime të tjera, por sa i takon fazës ofensive, belgu i Çelsit qenka emri i vetëm që Zizu i ka dhënë Florentino Perezit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.