Bota

E gjithë bota me sytë nga Parisi, Macron: Një pjesë e jona u dogj sot

21:29 - 15.04.19 gsh.al

Vëmendja e të gjithë botës është drejtuar nga Parisi, një nga kishat më të famshme po digjet pa lënë asgjë pas.Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka anuluar një vizitë jashtë vendit për shkak të zjarrit të tmerrshëm që ka përfshirë katedralen e Notre Dame. Macron deklaroi se “është shumë i trishtuar, si të gjithë francezët, sepse po shoh një pjesë nga ne që sot po shkrumbohet”.

“Notre Dame e Parisit pre e flakëve. Emocioni i një kombi të tërë. Mendimet e mia shkojnë për të gjithë katolikët dhe për të gjithë francezët. Ashtu si të gjithë bashkatdhetarët tanë, jam i trishtuar teksa e shoh të digjet këtë pjesë tonën,“-shkruan Macron.

Presidenti amerikan Donald Trump nuk mungon të komentojë: “Është e tmerrshme të shohësh zjarrin në Notre Dame” dhe sugjeroi të “përdoren aeroplanët kundër zjarrit”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *