Bota

Kandidat për president në SHBA/ Kryebashkiaku puth në buzë burrin pas deklaratës

16:23 - 15.04.19 gsh

Kryebashkiaku Pete Buttigieg njoftoi në mënyrë ceremoniale fushatën e tij dje në South Bend, Indiana. Në fund të fjalës së tij, ai dhe burri i tij, Chasten Buttigieg, shkëmbyen një puthje, duke u duartrokitur nga të pranishmit. Kujtojmë se kryebashkiaku Pete Buttigieg njoftoi se do të kandidojë për president në vitin 2020.Buttigieg është kandidati i parë LGBTQ në presidencën demokratike dhe njerëzit e kanë vënë re momentin historik kur e puthi burrin e tij në skenë. Ai ka vendosur si imazh të fushatës së tij një foto me bashkëshortin duke u mbajtur përdore, një akt sfidues ky dhe ndoshta i pari në SHBA.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE