Kryesore

Ndodh në Tiranë/ Babai lë vetëm vogëlushin mbi urë, e gjitha vetëm për një fotografi

12:58 - 15.04.19 gsh.al

Mediat ndërkombëtare publikojnë shpesh lajme të të rinjve që rrezikojnë apo humbin jetën në tentativën për të realizuar një fotografi apo një video të pazakontë. Zakonisht janë adoleshentë, që i ndërmarrin këto nisma jashtë vëmendjes së prindërve.Këtë herë ngjarja nuk raportohet nga një cep i largët i botës, por nga qendra e Shqipërisë, Tirana. Babai ka nxjerrë nga karroca fëmijën e tij rreth 2 vjeç dhe e ka vendosur mbi urën e Lanës për ta fotografuar.

Ky veprim i rrezikshëm nuk i ka shpëtuar vështrimit të kalimtarëve, ndërsa ka qenë Briken Fejzullai ai që ka publikuar imazhin jo pak i revoltuar.

“Dhe çmimi “Superk*** i Vitit”, shkon për këtë biçim prindin këtu, që vendosi dhe më pas la vetëm të birin më pak se 2 vjeç, mbi bordurën e urës së Lanës, për t’i shkrepur një foto. Ps. N’kët vend, edhe Stephen King do llahtarisej, jqr”, ka shkruar ai.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *