LIFE STYLE

Imazhi i Jezu Krishtit në flakët e Notre-Damë

10:15 - 17.04.19 gsh

Djegia e Notre-Damë ishte lajmi që pushtoi dhe trishtoi të gjithë Europën. Pamjet e një prej kryeveprave botërore që pushtohej nga flakët bën xhiron e botës. Por duket se një 38-vjeçare nga Skocia ka parë përtej saj.  Lesley Roëan, ka postuar një foto të pamjes së kishës duke u djegur, ku dallohet një formë e çuditshme në flakë që asaj i ka ngjarë me Jezusin. “Mendja ime ndoshta po luan me mua, por nëse shihni këtë foto me vëmendje edhe ju do e dalloni”, – tha gruaja. Ndërkaq polemika në rrjetet sociale ka nisur rreth imazhit që shfaqet në këtë foto. Po juve si ju duket? 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *