BLUETOOTH

Kur VIP-at që “dashurojnë” malet me borë. Bleona në Kolorado, Tuna në Danimarkë

16:35 - 17.04.19 Gazeta Shqiptare

Në lajmet tona të “show-bizz”-it, në rubrikën “nostalgji” mund të gjeni fotografi, lajme apo intervista të veçanta, të publikuara gjatë viteve në suplementin “Bluetooth” të “Gazetës Shqiptare”. Në GSH.al, sot po ju sjellim:Edhe pse moti për fat ka qenë i ngrohtë, e ato ditët e ftohta u larguan, këngëtarët, kanë gjetur ku të shkojnë për ta ndjerë veten se po kalojnë dimër. Borë, ski, oxhak, ushqim i mirë… Këtë duan të ndjejnë shumë nga këngëtarët të cilët ne i sjellim sot përmes fotove të veçanta në vendet malore. Bleona Qerreti, këngëtarja simpatike që tashmë jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me Gani Bardhën, ka zgjedhur qytetin e Aspenit në Colorado, ku bashkë me të fejuarin e saj, kanë bërë pushimet dimërore.

Argëtimi i Bleonës, duket nga fotografitë, tek të cilat ajo ka dalë shpesh duke qeshur. Kjo nuk është hera e parë që Bleona bën ski, megjithatë nuk është skiatore profesioniste, por sërish përpiqet madje të bëjë edhe si cube kur është mbi ski. Po kështu edhe Tuna Sejdiu ka zgjedhur Danimarkën për të prekur borën dhe dimrin e vërtetë, por këtë herë ajo ka bërë një zgjedhje të veçantë, duke vizituar artin që bëhet me akullin “Art on ice”. Mentor Haziri, lider i grupit Kthjellu, nuk është se ka rënë, ai thjesht është ulur për të rregulluar mirë veshjen e borës. Kështu menduam ne kur e pamë, ndërsa miqtë e tij na thonë që u rrëzua duke skiuar, por çfarë të rëne se. Edhe Argentina Ramosaj, këngëtarja e re që tashmë po bën goxha bujë, preferon të vizitojë vende ku bie borë e po ashtu edhe Leonora Jakupi e cila bashkë me të ëmën po argëtohet në vendet malore, kufitare. Bora që ra në Tiranë për 1 ditë është aq e fokusuar nga aparatet celuloidë, sa vështirë ta harrojë dikush zbardhjen e Tiranës. Të gjithë u përpoqën të fotografoheshin nën këtë çudi metereologjike, dhe një prej tyre është edhe këngëtarja Rovena Stefa, e cila bashkë me të motrën ka fokusuar këtë moment në Prishtinë.

Ky shkrim u botua në 15 janar 2011

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.