Aktualitet

Babë e bijë në kërkim të rekordeve, ja ku “fluturoi” shqiponja këtë herë

14:20 - 18.04.19 gsh.al
Shqiponja jonë fluturon në maja të panjohura falë dy alpinistëve. Babë e bijë janë në kërkim të rekordeve të vazhdueshme, por në aventurat e tyre marrin përherë me vete flamurin.

Arianit Nikqi dhe e bija Mrika, këtë herë janë ngjitur në majën Lebuche Peak, që është në lartësinë 6119 metër dhe ndodhet në vargamalin e Himalajeve në shtetin në Nepal.Ata konsiderohen si ndër dy alpinistët më të suksesshëm shqiptarë dhe asnjëheri nuk rendin së kërkuara shtigje të reja, maja të larta, e rekorde të tjera.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *