Shëndet

Pija magjike për të humbur peshë/ Ujë, mjaltë dhe limon

13:54 - 18.04.19 gsh

Tashmë që vera është pranë gjithçka çfarë femrat mendojnë është sesi të duken bukur, sidomos në bregdet. E natyrisht që veç sportit dhe regjimit ushqimor, ka edhe kombinime të ushqimeve dhe pijeve që mund të ndihmojnë. E tillë është edhe përzierja që do tju propozojmë më poshtë, e cila është mjaft efikase për humbjen e peshës, por edhe ndihmon organizmin tonë.Përbërësit:

– Dy lugë çaji lëng limoni

– Një lug çaji mjaltë

– Ujë

Përgatitja:

Përgatitja është shumë e lehtë. Krejt çfarë duhet të bëni është ta përzieni mjaltën me lëngun e limonit në një gotë me ujë.

Përdorimi:

Konsumojeni këtë pije në mëngjes, në stomakun bosh. Gjithashtu, ju mund ta konsumoni edhe gjatë natës para se të flini.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *