Sport

Reja e “përkëdheli” në konferencë, Strakosha pret penallti

10:40 - 18.04.19 Gazeta Shqiptare

Lacio ka fituar ndaj Udinezes 2-0, falë golave të Kaisedos në minutën e 21-të dhe autogolit të Sandros në të 24-ën, në sfidën e prapambetur mes Lacios dhe Udinezes, që mbylli dje javën e 38-të të kampionatit italian. Por, pavarësisht formës së mirë të sulmuesve, është edhe njëherë portieri Tomas Strakosha, që ngjitet në katedër dhe bëhet protagonist në minutën e 52-të, kur ndal penalltinë e gjuajtur nga De Pol, duke ruajtur epërsinë e çmuar të kryeqytetasve, të cilët nëse sigurojnë këtë trepikësh, mbajnë gjallë ëndrrat për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *