Kryesore

Temperatura deri në 25°C, ja si do jetë moti sot

08:20 - 20.04.19 Gazeta Shqiptare

Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri.Ndërsa pasditja sjell kalime vranësirash nëpër territor, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore.

Parashikohet që dhe orët e natës të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish ku vlerat minimale luhaten nga 6°C në zonat malore deri në 14°C në zonat e ulëta ndërsa maksimumi në rang territori 25°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.