Sport

Video/ PAOK fiton kampionatin, tifozët i vënë flakën Selanikut

09:52 - 22.04.19 gshSkuadra e PAOK është shpallur kampion i Greqisë. Fitore kjo e ardhur  pas 34-vitesh.  PAOK është shpallur fituese një javë përpara përfundimit të kampionatit pasi mposhti Levadiakosin me rezultatin 5-0. Kaq ka mjaftuar që qyteti i Selanikut të shpërthejë në festime. Ashtu si duket edhe nga video, festa e çmendur ka “shkundur” gjithë qytetin. Me fishekzjarrë, brohorima dhe festë deri në mëngjes, kjo ishte pamja e qytetit grek ditën e djeshme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.