Aktualitet

Denoncimi i Berishës: Bie tavani në maternitet, zë poshtë gra e fëmijë. Spitali fsheh ngjarjen

09:56 - 26.04.19 Gazeta Shqiptare

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme një ngjarje të rendë të ndodhur në  maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”,  ku  muri i tavanit raportohet të kenë rënë mbi gra dhe fëmijë.Ish-kryeministri duke cituar mesazhin e një qytetari  shkruan se tavani i dhomës ka rënë duke zënë poshtë gra dhe fëmijë dhe pavarësisht se vendi është pastruar për një orë, gruaja ka pasur frakturë në klavikulë dhe shpatull.

Qytetari deklaron se stafi i spitalit është përpjekur që të fsheh ngjarjen.

Postimi i Sali Berishës:

“Nje skandal i vertet ne maternitet qe fshihet!

Ndrikull Manasterliu dhe policia fshehin ngjarjen.

Lexoni denoncimin e pacientit dixhital. sb

Mirmbrema z.Berisha , ju informoj se mbrem tek materniteti tek treni esht shembur tavani ne nje dhome me dhe ka zen posht gra e fmij , dhe vendi esht pastruar brenda 1 ore , disa jan ne reanimacion nje grua ka psuar frakture te klavikules dhe shpatulles per tjera nuk dihet , ka ardh dhe drejtoresha urgjent mbrem dhe bente presion ce te pastrohet urgjent.Por sot ne mengjes ne mbledhjen e mengjesit mjeket nuk u informuan per ngjarjen asnje fjale dhe drejtoresha nuk erdhi fare ne mbledhje anonim ju lutem”- shkruan Berisha.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.