Rajoni

Vuçiç dhe Dodik kafe në Tiranë, mediat serbe: Takim mes vëllezërve

09:38 - 09.05.19 Gazeta Shqiptare

Megjithëse të deklaruar persona “non grata” në Tiranë, nga Vetëvendosja dhe qytetarët që protestuan dje, Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka gjetur rastin të takohet dhe të pijë një kafe me liderin e serbëve të Bosnjes Milorad Dodik.Teksa vetë presidenti serb ka postuar një foto në rrjetet sociale, mediat serbe e quajnë një takim mes vëllezërve në Tiranë.

Vuçiç dhe Dodik marrin pjesë sot në Samitin e Brdo-Brionit në kryeqytetin e Shqipërisë.

Lëvizja Vetëvendosje ka protestuar një ditë më parë kundër pranisë së tyre në Shqipëri.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE