Aktualitet

Tensionohet situata përpara Parlamentit, plagoset një polic

20:17 - 13.05.19 gsh

Marshimi i protestuestes ka mbërritur para Parlamentit ku dhe kanë nisur përplasjet me policinë. Me shashka, tymus kanë qëlluar përpara Parlamentit, ku dhe policia është tërhequr.  Megjithatë policia ka bërë me dije se është plagosur një polic.Njoftim i Policisë së Shtetit

Gjatë protestës së Partisë Demokratike përpara Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit u hodh një numër i madh kapsollash të ndaluara. Si rezultat i këtyre goditjeve është lënduar një punonjës policie, i cili është dërguar në spital për trajtimin e nevojshëm. Policia e Shtetit u bën thirrje drejtuesve të protestës dhe protestuesve që të ndalojnë goditjet provokuese ndaj policisë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *