LIFE STYLE

Video/ Motër e vëlla rusë, këndojnë shqip “Ku ke ti moj Ajshe”

13:20 - 13.05.19 gsh.al

E kush do ta mendonte se një këngë folklorike shqiptare do të këndohej nga dy fëmijë rusë? Epo kjo është fuqia e internetit. Fëmijët me siguri kanë dëgjuar versionin modern të kësaj kënge dhe interpretimi i tyre është i jashtëzakoshëm.“Te molla” është një version i përpunuar i këngës folklorike “Ku ke ti moj Ajshe” me të njëjtin motiv, e kënduar nga Jonisa, ARNON dhe Killua.

Para pak ditësh kënga shqiptare “Te molla” është listuar nga iTunes si një nga 50 këngët më të klikuara ndërkombëtarisht për 8 muajt e fundit, duke fituar çmimin Platinium.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE