Aktualitet

Vetingu në polici, Kuvendi “rrëzon” Metën me 79 vota

15:19 - 16.05.19 gsh.al

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar këtë të enjte me 79 vota kundër dekretin e Presidentit e vendit Ilir Meta për vetingun në polici.Kreu i grupit parlamentar të PS-së. Taulant Balla dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj gjatë fjalës së tyre në Kuvend  bën thirrje që deputetët të votojnë  rrëzimin e dekretit të Metës.

Ata u shprehën se ky proces është shumë i nevojshëm dhe duhet të nisë sa më shpejt.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *