Dossier

Foto e rrallë/ “Të gjithë kënaqen me gjak”, Hoxha, i biri dhe nipat me derrat e vrarë

15:24 - 17.05.19 gsh.al

Enver Hoxha së bashku me djalin, nipat dhe katër derra të egër të vrarë para këmbëve. Diktatori me familjen e tij pozojnë të pashqetësuar para derrave të ngordhur që nuk lëvizin. Kjo fotografi e dikatorit Enver Hoxha është bërë publike nga historiani Kastriot Dervishi.“Diktatori, i biri dhe nipat. Përpara janë 4 derra të egër të vrarë në gjueti. Të gjithë kënaqen me gjak”, shkruan historiani.

Kjo fotografi e shkrepur në vitin 1982, do të shqetësonte ambientalistët që zakonisht janë kundër gjuetisë së kafshëve, vijon më tej Dervishi.

Postimi i plotë i Dervishit:

Zakonisht ambientalistët protestojnë kur shohin foto gjuetie me kafshë të vrara. E kanë si reagim të natyrshëm për mbrojtjen e natyrës. Ja një foto e vitit 1982 që flet shumë. Janë tre breza të një dere. Diktatori, i biri dhe nipat. Përpara janë 4 derra () të egër të vrarë në gjueti. Të gjithë kënaqen me gjak. Më i madhi i fotos e vrau dhe gjakosi popullin e vet si askush tjetër, kaloi çdo pushtues për nga dëmet dhe çorientimet mendore që i solli. Kënaqet i madhi, ngazëllehen të vegjlit. Edhe ata duhet të mësoheshin me erën e gjakut.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.