Sport

Leksion nga Franca, barazi në çmimin e biletave

15:00 - 18.05.19 Gazeta Shqiptare

Nuk do të ketë më çmime sipas qejfit të drejtuesve të klubeve. Nuk do mbahen më tifozëri me hatër dhe të tjera të mbahen larg. Liga Profesioniste e Futbollit në Francë ka vendosur që të unifikojë tërësisht biletat e sektorëve mik në të gjitha stadiumet dhe në të gjitha ndeshjet e kampionatit. Natyrisht që jo çdo kategori do të paguajë njësoj. Kështu, nga sezoni 2019-2020, çmimi i biletave në sektorin mik do të jetë 10 euro për të gjitha ndeshjet e Ligës 1, ndërsa 1.5 euro për të gjitha ndeshjet e Ligës 2. Kjo vjen me qëllimin për të mbushur stadiumet dhe për të lehtësuar transfertat masive të tifozëve, që shpenzojnë jo pak para për të ndjekur skuadrën e tyre të zemrës.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *