Aktualitet

Dhunonte gruan/ Rrezohej jeta e foshnjës 6-muajsh, Italia dëbon shqiptarin

09:54 - 19.05.19 gsh

Sabah Halili, lindur në 1988, pritet të sillet ditën e sotme nga Italia, pasi ka kryer veprën penale dhunë në familje.  Pas hetimeve, u konstatua se gruaja dhe fëmija i mitur 6 muaj, ishin në rrezik ndaj ata ishin transferuar menjëhërë në një shtëpi të mbrojtur për shkak të faktit se prania e foshnjes pengonte dëbimin e babait, të këtij personi.Gruaja qe marrë në mbrojtje nga Policia italiane dhe duke u marrë parasysh sjellja e vazhdueshme agresive e shqiptarir dhe rreziku që ai paraqiste për të dhe foshnjen 6-muajshme, Sabah Halili qe dëbuar për në Shqipëri i shoqëruar nga policët.Mirëpo, disa muaj më parë, Sabahu ishte kthyer sërish në Itali në mënyrë të paligjshme në qytetin Cuneo dhe sërish në Sanremo, ku u dje, pas ndërhyrjes së Policisë, që e njohur dhe kishte dijeni për veprat të tij penale, u arrestua bashkë me një shqiptar tjetër, Renaldo Hasani. 18-vjeç, edhe ai me precedentë kriminelë. Këtë mëngjes, të dy shqiptarët u shoqëruan nga Policia në aeroportin e Milanos në Malpensa për t’u hipur në avion për në Tiranë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *