Sport

Deshamp: Unë te Juventusi? Nuk lëviz nga Franca

13:33 - 22.05.19 Gazeta Shqiptare

Franca dhe vetëm Franca! Për Didie Deshamp nuk ka asnjë stol tjetër përveçse atij të Kombëtares transalpine, kampione e botës në fuqi. Madje, as ai i Juventusit. Ish-mesfushori bardhezi në konferencën e fundit për shtyp ku ka shpallur listën e lojtarëve për sfidat e ardhshme të Francës, ka kërkuar të sqarojë çdo gjë.“Situata është e thjeshtë. Të gjitha energjitë e mira dhe përqendrimi im janë vetëm te kualifikimi i Francës për në Europian dhe shpresoj që të jemi aty. Unë e kam të qartë situatën. Edhe pse më vjen mirë që flitet për mua dhe për ekipe të mëdha si Juventusi, ku shikohem si pasuesi i Alegrit. Sot e ardhmja ime është e lidhur me Kombëtaren franceze. Nuk do ia hap derën asnjë alternative tjetër”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *