Bota

Presidenti: Mos mbani foton time në zyra, mbani portretin e fëmijëve tuaj

12:38 - 22.05.19 gsh.al

Një kërkesë e pazakontë vjen nga presidenti i sapo zgjedhur i Ukrainës. Presidenti i ri i Ukrainës Vladimir Zelensky, i bëri thirrje zyrtarëve të vendit të vendosin fotografi të fëmijëve në zyrat e tyre, në vend të portretit të tij.Ai thotë se cilido ka nevojë të shikojë në sy fëmijët e tij para se të marrë një vendim për të tjerët.

“ Vërtetë nuk dua që fotografitë e mia të jenë në zyrat tuaja. Ju lutem, mos e vendosni portretin tim, sepse presidenti nuk është një ikonë, nuk është idhull.

Vendosni fotografitë e fëmijëve tuaj në zyrat tuaja dhe i shihni ata në sy përpara se të merrni ndonjë vendim”, tha Zelensky takimin Verkhovna Rada.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *