Aktualitet

Video/ Telefoni si ekran kinemaje, ja sa kushton

20:45 - 22.05.19 gsh.al

Xperia 1, smartphoni i  kompanise Sony, do të dalë në shitje në SHBA për 949 $ më 12 korrik. Ky lajm u dha nga vete kompania disa ditë më parë. Telefoni u prezantua së pari në shkurt me disa foto dhe gjëja e parë që spikati ishte  ekrani super i gjatë me format 4K HDR OLED, për të cilin Sony pretendon se është i pari për një pajisje si smartphoni.Kjo do të thotë se do të jetë në gjendje të luaje shumicën e filmave ne format 4k pa asnjë problem. Në Mbretërinë e Bashkuar, pritet që ky celular të fillojë shitjen më 30 maj, me nje çmim prej £ 899.

Ndërkohe qe  Sony nis shitjen e Xperia1 kanë filluar pergatitjet e Xperia 2. Thuhet se telefoni i ri do të kete nje  ekran të lakuar me madhësi  prej 6.5 inç dhe konfirmohet që në pjesën e pasme do të ketë 3 kamera.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE