Kryesore

Pas protestës, Basha mbledh ish-deputetët, zbulohet qëllimi

21:53 - 25.05.19 gsh

Pas mbylljes së protestës së opozitës, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar një mbledhje me ish-deputetët demokratë.Gazetari Klajdi Bodlli raportoi për “BalkanWeb” se Basha ka ndërmarrë këtë veprim për të falënderuar ish-deputetët për punën e tyre me strukturat dhe pjesëmarrjen në protestat e opozitës.

Në mbyllje të protestës Basha, iu drejtua mbështetësve të tij nga selia blu.  Ai tha se e sotmja ishte protesta më masive popullore në 29 vite dhe se Europa e ka dëgjuar tashmë zërin e tyre. Por kreu i opozitës nuk ka hequr dorë nga kërkesat, pasi ai theksoi se është koha për zgjidhje politike, largimi i kryeministrit, qeveri tranzitore zgjedhje të lira.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *