Horoskopi

Horoskopi i javës 3-9 qershor

11:32 - 03.06.19 Gazeta Shqiptare

DashiTë lindurit nën shenjën e Dashit, java e parë e qershorit mund të jetë e vështirë të planifikohet për shkak të planeve të ndryshme të papritura, ndryshimit dhe lajmeve lidhur me të afërmit ose miqtë. Tani, zhvillimi i një marrëdhënieje miqësore do t’ju japë shumë emocione dhe përvoja të papritura. Ju do të keni një javë të mirë për njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg. Java do të jetë e dobishme për disa tubime familjare, martesë, apo për të mirëpritur njerëz të rinj në familjen tuaj të të afërmve. Dashuria gjithashtu do t’ju ofrojë emocione të ndryshme gjatë javës, por mos luani me ndjenjat e dikujt që me të vërtetë ju do. Tani mund të shqetësoheni për kostot më të larta ose më pak të ardhura, por ky do të jetë një shqetësim i vogël dhe i përkohshëm. Këtë javë, ju do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme që përfshin një burrë që është i afërmi, shoku ose kolegu juaj. Meshkujt do të kenë një javë të mirë për të zhvilluar planet e tyre profesionale dhe të biznesit. Së shpejti mund të filloni një punë të re, një projekt të ri apo një prezantim të rëndësishëm për ju. Ndërsa femrat do të duhet të veprojnë me kujdes, të mbajnë informacionet e tyre personale dhe sekretet larg nga kurioziteti dhe nga abuzimi i njerëzve që u besoni.

Demi

Të lindurit nën shenjën e Demit, këtë javë do të përjetoni disa shqetësime financiare, por do të jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje. Do të ketë një shpenzim të papritur që fillimisht mund t’ju ngatërrojë ose t’ju trembë. Gjatë javës ju do të keni marrëdhënie interesante profesionale ose biznesi me një njeri që është i njohuri apo miku juaj. Këtë javë ju nuk duhet të humbni kontaktin me realitetin, sepse jo të gjitha pritshmëritë tuaja do të jenë me fat që të zhvillohen mirë. Shfaqja e një situate të papritur në terma personale ose shoqërore do të ngatërrojë ose ndryshojë planin, idenë ose ëndrrën tuaj. Është e mundur të ndiqni një ngjarje të pakëndshme ose të merrni lajme për dikë që njihni. Një çrregullim i lehtë shëndetësor ose situatë stresuese me fëmijën ose nipin tuaj do të kalojë shpejt. Shumë do të gëzojnë lajme për një fëmijë apo rreth një fëmije. Këtë javë do të keni marrëdhënie të rëndësishme financiare që lidhet me një bankë, shtet, tatim ose ndonjë institucion tjetër shtetëror ose privat. Çdo situatë financiare këtë javë do të zgjidhet, falë idesë tuaj pragmatike. Meshkujt do të kalojnë nëpër një periudhë shtatëditore me vendime të rëndësishme dhe hapa fillestarë në punë të re, marrëdhënie të reja, zhvillim të një ideje të re, etj. femrat do të kërkojnë dhe do të jenë në gjendje të sigurojnë stabilitet financiar dhe burime të mjaftueshme për kostot e ardhshme të rëndësishme.

Binjakët

Të lindurit nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do t’ju nevojiten riparime të papritura në shtëpinë tuaj, ose do të hasni telashe të brendshme që i keni shtyrë për të zgjidhur deri më tani. Puna juaj ose puna e një personi në shtëpinë tuaj do të jetë shkak për bisedë, për shkak të tensionit që do të lindë gjatë këtyre shtatë ditëve. Këtë javë do të gëzoni informacion ose dokument financiar ose një angazhim të ri profesional. Gjithashtu java do t’ju kënaqë me lajme ose do të përfitoni në një farë mënyre nga veprimet e dikujt që jeton në një qytet tjetër. Gjatë javës mund të prisni para në lidhje me një fëmijë, një të afërm ose ngjarje të tjera financiare. Java do të jetë e dobishme dhe fitimprurëse nëse puna juaj është disi e lidhur me shërbimet për njerëzit. Konfliktet këtë javë mund t’ju sjellin suksese ose kënaqësi sepse e drejta është në anën tuaj, por më vonë do të kuptoni gabimet tuaja personale. Meshkujt do të ndikohen shumë nga prania dhe opinioni i grave në jetën e tyre. Një ndikim i tillë mund të vijë përmes nënës, motrës, gruas ose të dashurës. Nuk është domosdoshmërish për keq, por në një moment mund të ndiheni shumë të varur ose të kontrolluar prej tyre. Femrat do të jenë të paqëndrueshme emocionalisht, gjë që nuk ka gjasa të jetë një surprizë. Ju duhet të punoni me këto emocione të paqëndrueshme, sepse ato ju shkaktojnë vështirësi në komunikimin me njerëzit rreth jush.

Gaforrja

Të lindurit nën shenjën e Gaforres, këtë javë do të përjetoni shqetësime të ndryshme ose do të duhet të kujdeseni për problemin tuaj personal shëndetësor. Kjo do të jetë një javë e zënë me shumë angazhime dhe ngjarje të papritura që do të kërkojnë përgjigje të menjëhershme dhe adekuate nga ana juaj. Në terma emocionalë, do të keni raste për argëtim, për marrjen e dashurisë dhe vëmendjes nga të afërmit ose miqtë. Megjithatë, në disa mënyra, mund të ndiheni të pasigurt me ndjenjën se pala tjetër nuk është e sinqertë me ju. Nëse po nisni një dashuri të re këtë javë, jepuni kohë për të njohur këtë person para se të filloni t’i besoni atij ose asaj. Këtë javë, do të bëhen ndryshime në planet tuaja për takime dhe mbledhje me të afërmit ose miqtë. Ju mund të takoni njerëz që nuk i keni parë prej kohësh. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e tensionuar, me shumë detyra dhe angazhime për t’u zbatuar. Njerëzit do të jenë të gatshëm të kërkojnë ndihmën ose këshillën e një burri tjetër, në të cilin nuk do të ketë asgjë të keqe. Përkundrazi, ju do të jeni në gjendje të arrini suksese ose rezultate të rëndësishme për ju. Biseda me një burrë nga rrethi i të afërmve do t’ju ndihmojë të planifikoni disa gjëra më mirë për të ardhmen e afërt. Femrat do të shpenzojnë më shumë kohë për t’u takuar dhe për të biseduar me miqtë.

Luani

Të lindurit nën shenjën e Luanit, këtë javë do të angazhoheni në ngjarje të ndryshme të udhëtimit ose me njerëz nga vende të tjera. Ju do të keni një kohë të mirë për të udhëtuar, por shumica prej jush do të preferoni të qëndroni në shtëpi. Këtë javë duhet të jeni të kujdesshëm me shpenzimet tuaja dhe mos të mbështeteni në paratë që ju duhet të merrni gjatë atyre shtatë ditëve. Në këtë plan mund të shfaqen vonesa, shtyrje ose gabime të ndryshme. Gjatë javës do të ketë shumë emocione të këndshme në shtëpinë tuaj. Arsyet nuk do të mungojnë dhe ju nuk keni nevojë të kërkoni ato. Për disa prej jush, java tregon për një përfitim të ri në shtëpi. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni takime dhe kontakte me njerëz të ndryshëm që do të ndajnë me ju informacione të dobishme dhe interesante, përshtypje nga udhëtimet e tyre dhe më shumë. Shumë do të duhet të zgjidhin një dokument të rëndësishëm që nuk mund të vonohet. Meshkujt do të jenë të etur për të marrë ose për të arritur atë që është e rëndësishme për ta. Kjo mund të krijojë tensione dhe konflikte të padëshiruara me njerëzit përreth. Teksa femrat do të kenë një javë të suksesshme në terma financiare dhe kjo mund të jetë e vërtetë, por bëni blerje impulsive që nuk keni nevojë tani.

Virgjëresha

Të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës, angazhimet e reja do të bëhen këtë javë do të lidhen me një fëmijë apo të afërm. Java do të jetë e favorshme për organizimin ose ndjekjen e një ngjarjeje që lidhet me martesën, fejesën ose fëmijën. Kjo do të jetë një javë e mirë për të bërë ose për të marrë një propozim martese. Gjatë javës, lajmi i pakëndshëm për dikë që njihni do të jetë shkak i trishtimit, zhgënjimit ose konfuzionit. Një premtim i papërmbushur do të bëjë që ju të mos jeni në gjendje ta zbatoni planin tuaj për këtë javë. Gjatë javës mund të lindin konflikte, por përpiquni t’i shmangni ato. Meshkujt do të kenë më shumë detyra dhe angazhime shtëpiake për ti zbatuar. Ju mund të blini diçka të re ose të merrni një pajisje për riparimin e sëndeve shtëpiake. Teksa femrat do të ndjehen më të ngarkuara me detyrat e shtëpisë. Tani do ta keni të vështirë të mbështeteni në ndihmën e dikujt tjetër.

Peshorja

Të lindurit nën shenjën e Peshores, kjo javë do t’ju kënaqë me blerje të ndryshme ose dhurata që keni pritur. Ata mund të vijnë përmes të afërmve tuaj ose nëpërmjet punës suaj. Gjatë javës ju mund të habiteni nga suksesi i papritur ose fitimi. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të mendoni se si të habiteni ose të gëzoheni me njerëzit që doni. Gjatë javës, do të lindë nevoja për një kujdes mjekësor ose trajtim që lidhet me dikë në rrethin tuaj të të afërmve. Tani, zhvillimi më i vështirë do të përfshihet në kontaktet tuaja me burrat sesa me gratë, pavarësisht nga gjinia juaj. Një grua që është mikesha apo e njohura juaj do t’ju zhgënjejë me veprimet e saj ose me një ngjarje në jetën e saj. Meshkujt do të kenë një javë shumë të angazhuar dhe produktive, në të cilën ata do të kenë mundësinë për të përfunduar dhe për të marrë detyra të reja. Ata do të kenë mundësinë të vlerësohen për cilësitë dhe aftësitë që ata posedojnë. Edhe femrat do të kenë një javë dinamike të komunikimit me njerëz nga e gjithë bota. Ju do të planifikoni takime të ardhshme, aktivitete së bashku ose biznes. Kjo do të jetë një javë e mirë për zgjidhjen e dokumenteve të rëndësishme.

Akrepi

Të lindurit nën shenjën e Akrepit, këtë javë do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme rreth udhëtimit ose me njerëz që jetojnë jashtë shtëpisë tuaj. Tani mund të lind një mundësi e papritur për të udhëtuar. Për disa prej jush, kjo javë do të jetë një kohë e ndryshimit të madh që lidhet me lëvizjen në një shtëpi, qytet apo vend të ri. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni më shumë probleme dhe angazhime në shtëpi ose në familje. Do të ketë më shumë kosto, të cilat ndonjëherë do të jenë shqetësuese për ju. Këtë javë, ju do të trishtoheni me lajme apo ngjarje që lidhen me një vajzë apo një grua. Zhvillimi i jetës suaj të dashurisë do të varet nga ndikimi në marrëdhënien tuaj nga të tjerët. Mos i kushtoni vëmendje shumëllojshmërisë së thashethemeve ose komenteve për partnerin tuaj ose për marrëdhënien tuaj në tërësi. Gjatë javës do të ketë dyshime në marrëdhënien tuaj me dikë që ju shmanget, për shkak të një premtimi që nuk është përmbushur ose ndonjë situate tjetër të diskutueshme. Meshkujt do të kenë një javë të qetë. Tani do të jeni gati të prisni për zhvillimin e disa ngjarjeve ose të merrni rezultate nga veprimet tuaja të mëparshme. Femrat do të ndryshojnë  planet e tyre, përmes një situate stresuese që do të ketë një kuptim të veçantë në jetën e tyre, të cilën ata do ta kuptojnë tani ose vonë.

Shigjetari

Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit, java e parë e qershorit do të jetë mjaft e shqetësuar dhe e tensionuar për ju. Ato nuk mund t’ju shqetësojnë drejtpërsëdrejti, por kanë ndikim në planet tuaja, në mënyrën e jetesës ose në kuptimin politik. Gjatë javës, prisni biseda, emërime ose sugjerime me miqtë që do të jenë shumë afër asaj që dëshironi, çfarë interesi keni ose çfarë keni nevojë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, pritni një takim me një mik që do të mbërrijë në qytetin tuaj për një pushim veror ose për ndonjë arsye tjetër. Ka të ngjarë edhe njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg përmes platformave të ndryshme në internet. Për personat të cilët kanë një problem shëndetësor, trajtimi mund të jetë më i zgjatur ose të kërkojë qëndrim në spital. Java nuk do të jetë e favorshme për punë apo biznes, prandaj përqendrohuni në vendimet tuaja. Meshkujt do të përqendrohen në marrëdhënien e tyre, pavarësisht nga mosha. Femrat do të kenë një arsye për të menduar shumë më me kujdes për secilën prej vendimeve ose veprimeve të tyre.

Bricjapi

Të lindurit nën shenjën e Bricjapit, këtë javë vëmendja juaj do të përqendrohet në zgjidhjen e problemeve financiare ose pagesën e faturave dhe detyrimeve të tjera. Rrethanat tani mund të jenë më të favorshme për ju, veçanërisht nëse kjo lidhet me një marrëveshje ose negociata të rëndësishme për ju. Shumë do të jenë me fat për shkak të parave të papritura ose një mundësi të re për të ardhura shtesë. Këtë javë do të keni një arsye për të diskutuar më aktivisht veprime financiare, ide ose sugjerime me miqtë apo njerëzit jashtë familjes suaj. Zhvillimi i mirë gjatë javës do të përfshijë lidhjet tuaja romantike dhe miqësore me njerëz nga larg. Gjatë javës, mund t’ju duhet të përgatitni një dhuratë për një vajzë apo një grua. Në marrëdhëniet tuaja personale, qëndrimi dhe durimi juaj do të shpërblehet me rezultate konkrete pozitive. Meshkujt do të marrin një ftesë për një vizitë ose një takim që do të jetë i dobishëm dhe do të sjellë momente të bukura me njerëz interesantë. Femrat do të duhet të marrin më shumë përgjegjësi dhe angazhime në familjen e tyre, gjë që do të krijojë konfuzion në disa plane personale për javën.

Ujori

Të lindurit nën shenjën e Ujorit, këtë javë do të keni tension të përkohshëm në marrëdhënien tuaj me një person në familjen tuaj. Cilado qoftë problemi, ajo do të zgjidhet mjaft shpejt, ndoshta me një kompromis nga ana juaj. Ju mund të keni marrëdhënie të paqarta ose të komplikuara me një koleg ose mbikëqyrës në zyrë. Cilado qoftë arsyeja specifike për këtë, pritja është për një ftohje afatgjatë të marrëdhënies ose ndarjes suaj. Këtë javë do të keni një kohë të mirë për të zbatuar planet tuaja për familjen ose të afërmit tuaj që nuk jetojnë me ju. Java mund t’ju sjellë lajme të pakëndshme ose frustruese për një grua të re nga familja juaj dhe planet që keni për të. Meshkujt do të jenë më optimistë për të ardhmen e tyre, ndoshta për shkak të zhvillimit të favorshëm të disa planeve ose ideve. Gjatë javës, takimet tuaja do të jenë të rëndësishme. Femrat do të duhet të rivlerësojnë njerëzit në rrethin e tyre, pasi ka disa personalitete me të cilët duhet të ndaheni për të mirën tuaj.

Peshqit

Të lindurit nën shenjën Peshqit, tani mund të prisni një javë interesante dhe emocionuese në shumë mënyra. Ju do të përjetoni surpriza të ndryshme, ngjarje apo lajme të lidhura kryesisht me miqtë ose njerëzit me të cilët punoni. Ju do të jeni të kënaqur me suksese të ndryshme, tuajat ose dikë nga familja juaj. Gjatë javës, mund të flisni me dikë ose të keni një takim që do të jetë i ngarkuar me shumë çështje personale ose profesionale. Vështirë se çdo gjë mund t’i ndryshojë tani, pasi ato janë për shkak të gabimeve të rënda që tashmë janë bërë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni mosmarrëveshjet me njerëzit në rrethin tuaj të miqve. Kjo javë sjell lajme dhe përvoja të mira për një fëmijë. Mehkujt do të jenë të ngazëllyer për një bisedë interesante me një burrë lidhur me një biznes apo veprim të përbashkët, të bazuar në interesa në një fushë shkencore, sportive apo natyrore. Femrat do të arrijnë rezultate të rëndësishme dhe të suksesshme në veprimet dhe detyrat e tyre. Jini drita për të tjerët dhe shmangni gjendjen jo të mirë emocionale.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *