Horoskopi

Horoskopi i datës 9 Qershor 2019

00:00 - 09.06.19 Gazeta ShqiptareAftësitë e tua të komunikimit janë aq të forta si kurrë më parë, kështu që gjasat janë që gjërat të arrini t’i përmbushni me sukses. Jini të sinqertë dhe të hapur me bashkëpunëtorët tuaj, sepse vetëm kështu do të arrini të përmbushni qëllimet tuaja.

Sot gjendja emocionale mund të ketë luhatje dhe nëse reagoni në mënyrë të gabuar mund të pendoheni më vonë. Në vendin e punës mund të ketë disa mosmarrëveshje të vogla, të cilat duhet t’i trajtoni me qetësi.

Kjo është një kohë shumë emocionuese për ju, plot mundësi të reja, veçanërisht në fushën e udhëtimit. Filloni të planifikoni këtë udhëtim sot! Sa i përket aspektit profesional, ka ardhur koha që t’i lini pak pas dore angazhimet.

Papritmas, të gjithë duket se mbyllin jua dyert në punë. Por vërini një kapak paranojës tuaj. Çështjet në jetën tuaj personale janë nën kontroll dhe jeni më i vetëdijshëm për sjelljen e njerëzve të tjerë.

Një mik i cili ka fituar shumë autoritet profesional po fillon ta nxjerrë në pah dëshirën për të rënë në sy. Nëse kjo ju shqetëson, thuajani hapur mendimin tuaj. Ka një vend për hierarkitë, por sigurisht jo mes një grupi miqsh.

Nëse keni ende atë ndjenjë të pakëndshme për punën tuaj, atëherë është koha të mendoni për situatën me logjikë të ftohtë. Hiqni të gjithë frikën dhe dyshimet dhe tregohuni objektivë. Sapo ta bëni këtë, do të shihni se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

Mundohuni të gjeni dikë me të cilin të ndani të gjitha emocionet tuaja. Gjatë kësaj rruge ju do të jeni në gjendje të organizoni mendimet tuaja dhe të merrni disa vendime të vlefshme për një çështje që ju ka mërzitur kohët e fundit.

Ndonjëherë pasiguria mund të jetë emocionuese dhe jo aq e frikshme. Nëse mund ta shihni këtë situatë misterioze në mënyrën e duhur, mund ta kaloni rrezikun me sukses. Kjo vlen edhe në dashuri.

Sot mund të krijoni një raport interesant i cili me kalimin e kohës do të bëhet edhe më i këndshëm. Sa i përket një investimi tregoni guxim dhe të ardhurat nuk do të mungojnë.

Disa projekte mund të dëmtohen që në nisje nëse nuk jeni të kujdesshëm. Komunikimi ndërmjet jush dhe njerëzve tuaj ka qenë i çrregullt, dhe sjellja e dikujt po ju bën të mendoni me të drejtë se premtimi nuk do të mbahet.

Në marrëdhëniet ndërpersonale, pritshmëritë e mëdha mund t’ju zhgënjejnë sot. Pra, bëni maksimumin që të përqendroheni në të tashmen teksa hyni në një partneritet të ri. Nëse bëhet fjalë për një çështje romantike, mos merrni asnjë vendim sot.

Ka shumë lëvizje rreth jush, dhe ajo që dëshironi mund të vijë tek ju vetë, nëse jeni të durueshëm. Ju nuk duhet gjithmonë të jeni ndjekës. Në punë mos u zhgënjeni nëse hasni në pengesa. Gjithçka është e kalueshme.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *