Aktualitet

KEMPI, zbardhen emrat e 305 personave që duhet të kryejnë ekzaminimet mjekësore

18:00 - 14.06.19 Gazeta Shqiptare

Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka zbardhur emrat e personave që do t’i nënshtrohen kontrolleve mjekësore në KMCAP Epror gjatë muajit qershor të këtij viti për të marrë pensionin. ‘Gazeta Shqiptare’ publikon sot listën e plotë me emrat e 305 personave që duhet të kryejnë ekzaminimet brenda muajit pranë Komisionit Mjekësor të Caktimit të Aftësisë për Punë. Këta individë, në rastin që nuk do t’i nënshtrohen kontrollit mjekësor, nuk do të mund të marrin apo rimarrin pensionin e invaliditetit nga ISSH.Të gjithë ata persona që bëhen të paaftë për çdo veprimtari ekonomike dhe kanë dëmtime fizike apo gjymtime të forta, duke përfshirë verbimin, iu lind e drejta për pension invaliditeti. Për të përfituar këtë lloj pensioni të plotë, të reduktuar dhe të pjesshëm, përfituesi ose i autorizuari me prokurë paraqitet në ALSSH të vendbanimit, sipas regjistrimit në gjendje civile, për të bërë kërkesën e përfitimit të pensionit të invaliditetit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *