Kosova

Vazo me kanabis para godinës së qeverisë

16:39 - 14.06.19 gsh.al

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në sheshin ‘Ibrahim Rugova’ në Prishtinë, i cili vendosi një bimë kanabisi në vazo para objektit të Qeverisë së Kosovës.“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti ka vendosur një vazo ku kishte të mbjellë kanabis. Është kontrolluar në lokacionin e tij ku ka pasur edhe 51 (pesëdhjetë e një) copë bimë kanabis. I dyshuari kishte të meta mendore ku posedonte dokumente të mjekut”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt dhe rekomandon për kontrollim mjekësor.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *