Aktualitet

Tensione për KZAZ në Shkodër, i vihet flaka shkollës

23:17 - 18.06.19 gsh.al

Punonjësit e Bashkisë së Shkodrës po tentojnë të hyjnë me forcë  në ambientet e shkollës ‘Shejnaze Juka’. Gazetari Senad Nikshiqi raportoi se janë thyer xhamat e shkollës dhe i është vënë flaka.Kjo përplasje vjen pas mosrespektimit  të thirrjes së bashkisë Shkodër për të liruar ambientet e KZAZ.

Punonjësit e bashkisë e militantë të PD janë përplasur me policinë dhe kanë të marrin me forcë materialet zgjedhore. Në ambientet e kësaj shkolle ndodhen materialet zgjedhore të dorëzuara nga Komisionin Qendror i Zgjedhjeve për bashkinë e Shkodrës.

Në mesin e protestuesve ishte edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Shkodrës, Bardh Spahia.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.