Aktualitet

U konfliktuan me policinë/ Policia shoqëron 5 persona, 2 punonjës bashkie

09:26 - 20.06.19 gsh

Mbrëmja e djeshme është shoqëruar me përplasje të forta në qytetin e Kavajës, ku policia është detyruar të shpërndajë protestuesit me gaz lotsjellës. Pas tensioneve në KZAZ nr.42  ditën e sotme policia ka ndaluar pesë persona, mes tyre edhe 2 punonjës të bashkisë. Këto ndalime janë bërë pas trazirave të djeshme në disa KZAZ. Protestuesit kanë shqyer derën e shkollës, ku dhe ndodheshin materialet zgjedhore. Më tej ata janë konfliktuar me policët me mjete të forta.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *