Sport

Çelsi zgjedh Frank Lampardin, javën tjetër prezantimi

12:52 - 25.06.19 Gazeta Shqiptare

Largimi i Mauricio Sarrit detyroi drejtuesit e bluve të Londrës të vihen menjëherë në kërkim të emrit që do të pasonte italianin në stolin e Çelsit. Në “Stamford Bridge” nuk kanë humbur kohë dhe kanë piketuar një të shtëpisë, Frenk Lampardin, ish-mesfushorin dhe kapitenin e Çelsit, sot trajner i Derbi Kauntit.Mediat britanike konfirmojnë se ish-kapiteni ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me klubin e Abramoviçit, ndërsa nuk bëjnë të ditura detaje financiare. Prezantimi i Lampardit si trajneri i ri i Çelsit pritet të bëhet javën e ardhshme.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *