Media

Video/ Kreu i Unionit të Gazetarëve të Shqipërisë: Gazetarët nën presion

09:10 - 25.06.19 Gazeta Shqiptare

Mediat dhe gazetarët shqiptarë përballen me krizë të besueshmërisë publike, pavarësisht se jemi ndër vendet që e zhvillojnë inflacion të madh mediatik krahasuar me vendet e Europes Juglindore.Sipas Kryetarit të Unionit të Gazatarëve të Shqipërisë, Aleksandër Çipa gazetarët shqiptarë kanë qënë nën presion për të mos publikuar përgjimet që më pas i botoi tabloidi gjerman “BILD”.

Çipa shprehet se nuk mund të mohojmë këtë fakt, teksa thekson se media shqiptare duhet të bëje meakulpa për aktet dhe në proçeset e pakryera.

Për Kryetarin e Unionit të Gazatarëve të Shqipërise nëse në vijim organi i prokurorisë do të ripërsërisë vendimarrjen për pengimin e gazetarëve për publikimin e materialeve nga dosje të ndryshme hetimore do të atakohen publikisht.
Komentet Çipa bëri në studion e emisionit “Politika Online” në “Gazeta Shqiptare” dhe “Balkanweb”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE