Sport

Zhoze Murinjo zëvendëson Rafa Benitezin te Njukastëlli

13:53 - 25.06.19 Gazeta Shqiptare

Largimi i papritur i Rafael Benitezit nga stoli i Njukastëll Junajtidit për shkak të përplasjeve brenda klubit me çështjet e merkatos, nuk i ka lënë zbuluar drejtuesit bardhezinj, që po mendojnë menjëherë për emrin e ri në stolin e ekipit. Madje, një emër me shumë peshë, i cili ka bërë të ëndërrojë tifozët e klubit për rikthimin në kohët e arta të Alen Shirërit.Sipas të përditshmes portugeze “A Bola”, është Zhoze Murinjo kandidati kryesor për të zënë vendin e Rafa Benitezit në stolin e Njukastëllit. Një emër vërtet sugjestinues, i cili një pjesë të madhe të eksperiencës së tij e ka në Premier Ligë. Në Angli, mes Çelsit dhe Mançester Junajtidit, portugezi ka qenë në stol gjithsej në 304 takime.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *