Aktualitet

Basha 60 minuta takim me drejtuesen e OSBE/ODIHR

12:17 - 26.06.19 gsh.al

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me drejtuesen e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR Audry Glover. Në qendër të bisedëse që zgjati rreth 60 minuta ka qenë situata politike dhe dita e zgjedhjeve.Dy ditë më parë Glover zhvilloi një takim rreth 1-orësh me kryeministrin Edi Rama dhe Sekretarin e Përgjithshëm të PS, Taulant Balla.

Shefja e misionit të OSBE/ODIHR pati një takim edhe me kreun e Komisionit Qendror Zgjedhor,  Klement Zguri.

Glover, tha se misioni i OSBE-ODHIR do të bëjë atë që ka bërë gjithmonë, një vëzhgim teknik të procesit, ndërsa theksoi se nuk i ka ndodhur asnjëherë të vëzhgojë zgjedhje ku opozita nuk ka marrë pjesë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *