Shëndet

Si ta përballoni vapën gjatë shtatzanisë?

13:16 - 06.07.19 gsh.al

Ekspertët këshillojnë që gratë shtatzëna, të mos shkojnë askund pa një shishe me ujë në të cilën më parë kanë shtrydhur pak limon dhe kanë shtuar sheqerNjë shishe me ujë dhe me pak limon të shtrydhur dhe sheqer do të pengojë ndonjë gjendje të mundshme të fikëtit, që mund tëshkaktohet nga temperaturat e larta.

Nëse udhëtoni me transport publik, mos ngurroni që të lusni dikë që t’jua lirojë vendin, sepse qëndrimi i gjatë në këmbë mund t’ju dëmtojë edhe juve edhe beben.

Gjatë ditëve të nxehta të verës femrave shtatzëna u rekomandohet noti dhe larja, sepse uji qetëson trupin, ndërkaq në të mund të ushtrojnë teknikën e frymëmarrjes.

Do t’u bëjë mirë këmbëve dhe shputave të cilat gjatë shtatzënisë janë nën preson të madh.

Derisa prisni që të plotësoheni me rolin më të rëndësishëm jetësor, kohën deri te lindja shfrytëzojeni edhe për lexim të librave dhe shikim të filmave. Do t’ju bëjë mirë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *