Foto-galeri

Getat e ëndrrave? I kanë “shpikur” dy shqiptare

15:47 - 11.07.19 gsh.al

Arti ka shumë forma, e një prej tyre pa dyshim që gjendet në këto geta. Një stil krejt unik që fsheh “thesare” në rrjeta. Për të gjitha vajzat që pëlqejnë të “peshkojnë” këmbët e tyre në rrjeta, dekoret e pazakonta të këtyre getave me siguri do t’i mahnisin.Fotografitë e këtyre getave prej kohësh bëjnë xhiron e rrjeteve sociale, por ajo që nuk dihet nga të gjithë është se dizenjueset e tyre janë shqiptare.

Teuta dhe Lirika Matoshi janë dy motrat që bëjnë mrekulli me lulet, ndërsa  para pak vitesh këngëtarja e famshme amerikane Elle King, gjatë pjesëmarrjes së saj në Grammy Aëards kaveshur një fustan të disenjatores Teuta Matoshi Duriqi nga Prishtina.

6 5 4 3 2 1 15 13 12 11 10 9 8 7
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *