Horoskopi

Horoskopi i datës 20 Korrik 2019

00:00 - 20.07.19 Gazeta ShqiptareNëse ndiheni të lodhur apo të mërzitur, mos e sforconi veten të buzëqeshni. Nëse i përdorni të gjitha forcat për emocione false, nuk do të mundi dot të bëni asgjë për të përmirësuar gjendjen tuaj. Pasdite përpiquni të merrni pjesë nëpër aktivitete çlodhëse, pas një ditë të ngarkuar me punë.

Një vizitë e papritur do të sjellë dritë në rrugën tuaj. Ndoshta mund të bëhet fjalë për një mik të vjetër apo për ish-partnerin/partneren tuaj. Gjithashtu, mund të jetë dita juaj me fat sa u përket blerjeve, pasi ekziston mundësia të blini diçka me shumë vlerë, por me një çmim mjaft të arsyeshëm.

Parashikohet një ditë mjaft e mirë për ju në sfera të ndryshme të jetës. Dashuria dhe financat ka gjasa të shkojnë ashtu sikurse dëshironi. Sa u përket blerjeve, rekomandohet t’i planifikoni për një ditë tjetër. Përpiquni të krijoni lidhje më të forta me personat pranë jush.

Një i afërmi juaj ka gjasa t’ju bëjë disa surpriza. Mund të bëhet fjalë për dhuratë mjaft të këndshme. Beqarët e kësaj shenje mund të takojnë personin që kërkojnë. Për ata që janë në një lidhje, ka gjasa që partneri/partnerja juaj t’ju tregojë një sekret mjaft të rëndësishëm.

Kjo e shtunë do të kalojë shumë shpejt. Nuk është dita e duhur për të marrë pjesë në konkurse afatgjata. Nëse ndiheni shumë të lodhur nga kjo javë, gjumi do të jetë ilaçi i duhur për të fituar energjitë e humbura.

Të lindurit e kësaj shenje mund të përfshihen sot nga nostalgjia. Mos lejoni që ndjenjat e këqija t’ju nxisin të takoni dikë që iu ka lënduar në të kaluarën. Përkundrazi, fokusohuni në gjëra që ju bëjnë të lumtur.

Kur të zgjidhni veshjen sot, bëni kujdes të mos shmanget vëmendja nga sharmi juaj i zakonshëm. Ekziston mundësia të merrni pjesë në një event mjaft misterioz. Sa u përket projekteve afatgjata, do të ishte më mirë t’i nisnit javën e ardhshme.

Do të ndiheni mjaft i frymëzuar këtë të shtunë, mbi të gjitha për artin. Do të keni dëshirë të pikturoni, të shkruani, të dizenjoni etj. Ndiqni zemrën dhe lejoni frymëzimin t’ju udhëheqë. Megjithatë, tregohuni mjaft të kujdesshëm për gjendjen tuaj shëndetësore.

Rekomandohet t’i programoni pushimet tuaja. Dita e sotme do të kalojë përgjithësisht e qetë. Në mbrëmje mund t’ju vijë një ftesë nga dikush, të cilin keni kohë pa e takuar. Nëse jeni beqarë, fati mund t’ju sjellë sot një person mjaft të veçantë.

Një konflikt në punë ka gjasa të ndikojë shumë në gjendjen tuaj emocionale. Përpiquni të mos përfshiheni nga pesimizmi dhe të ecni përpara. Megjithatë, në mbrëmje do të kaloni momente të këndshme. Madje nuk përjashtohet mundësia e një surprize të bukur.

 

Tregohuni të vërtetë me veten. Përpiquni sa më shumë të shmangni konfliktet, duke u larguar nga situata që do të çonin drejt telasheve. Kjo mbrëmje do të ishte e shkëlqyer për të mbledhur miqtë e vjetër dhe për të kaluar kohë me ta si më parë.

Kur ndihmoni të tjerët, mos harroni se mund të ndodhë që të mos jenë mirënjohës ndaj jush. Sa i përket anës financiare, ka gjasa të keni rritje të të ardhurave. Nëse e ndjeni të nevojshme t’i shprehni dikujt ndjenjat, mos hezitoni ta bëni.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.