Kryesore

Rriten temperaturat, ja si do jetë moti sot

08:09 - 20.07.19 Gazeta Shqiptare

Moti për këtë të shtunë  parashikohet me kthjellime dhe me vranësira më të dukshme në zonat malore që do të shtohen në pjesën e dytë të ditës.Sipas shërbimit meteorologjik era me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/sek, ndërsa në bregdetin Jugor fiton forcë deri në 15 m/sek. Si rrjedhojë e erës do të kemi dhe dallgëzim me lartësi vale 1.8-2.5 metër.

Ndërkohë pritet që temperaturat e mesditës nuk do t’i kalojnë vlerat prej 36 dhe  18°C.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.