Aktualitet

FOTO/ Flakë të mëdha, digjet anija turistike në Karaburun

09:13 - 29.07.19 Gazeta Shqiptare

Anija turistike “Aqua Marine” është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, pranë brigjeve të Karaburunit në jug të vendit.Ngjarja ka ndodhur rreth orës katër të mëngjesit, kur zjarri që dyshohet se ka ardhur nga pjesa e motorit, ka përfshirë të gjithë anijen.

Ekuipazhi me 5 persona në bord ka qenë në gjumë në momentin kur janë shfaqur flakët dhe kanë arritur të shpëtojnë pa dëmtime duke u hedhur në det.

Anija turistike përshkruante linjën Vlorë-Karaburun.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.