Kryesore

Situata e tensionuar në Devoll, Balla nxjerr dokumentin: Për llafe kemi Bashën

12:28 - 29.07.19 Gazeta Shqiptare

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas tensioneve të zhvilluara sot në Bashkinë e Devollit, e cila u rrethua nga policia kur kryebashkiaku i ri, Eduard Duro, mori zyrtarisht detyrën.Balla shkruan në “Facebook” se bashkia vijon normalisht punën, duke ofruar shërbime bazë për qytetarët. Sipas tij, për llafe dhe zhurmë është Lulzim Basha, që nuk ka nevojë të zgjidhet edhe brenda të vetëve.

“Bashkia Devoll me Këshillin Bashkiak dhe Kryetarin e Bashkisë të sapozgjedhur vijon punën normalisht, duke ofruar shërbimet bazë për qytetarët, sepse populli sovran i ka zgjedhur institucionet e veta përfaqësuese në pushtetin vendor të bëjnë detyrën. Për llafe dhe zhurmë kemi LB✌️ që nuk ka nevojë të zgjidhet edhe brenda të vetëve.

30 Qershori ishte dita e mësimit historik se fjala sovran nuk është një fjalë boshe dhe askush më kurrë s’do të tentojë t’ia marrë popullit sovranitetin për interesa të ulëta dhe hesape të turpshme politike”, shkruan Balla.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.