Dossier

Vitet ’80/ Fëmijë në kampin e pionerëve në Durrës

12:19 - 05.08.19 gsh.al

Disa fotografi të realizuar në vitet ’80 do t’u tregojnë një pasqyrë më të qartë të fëmijërisë së dikurshme.Ata që e kanë jetuar vetë fëmijërinë në këtë kohë e kuptojnë fare mirë buzëqeshjen e vogëlushëve, ndërsa për fëmijët e sotshmëm ky mund të jetë një realitet i paperceptueshëm.

Fëmijë të lumtur vetëm nga deti e rëra, pa celularë nëpër duar apo lodra të ndryshme shumëngjyrëshe.

Fotot janë realizuar nga fotografi Michael Setboun dhe janë publikuar në blogun e tij si kujtime nga Shqipëria.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.