Aktualitet

Dëmtimi i rrugëve/ Gjobë 50-100 mijë lekë kush mbingarkon kamionin

16:55 - 06.08.19 Gazeta Shqiptare

Mjetet e punës që mbingarkohen do të penalizohen me gjoba 50-100 mijë lekë. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton modernizimin e shërbimit, pasi tashmë do të mund të bëhet peshim elektronik Task-Forca e Transportit Rrugor në terren!Mbingarkesa e kamionëve dhe mje-teve të punës sjell jo vetëm rrezikun për aksidente por edhe shkatërrimin e rrugëve.

Në këtë proces, Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor kërkon edhe bashkëpunimin e qytetarëve që u kërkon që të denoncojnë rastet e abuzimeve që konstatojnë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.