Aktualitet

Presidentja kroate: Më vjen keq që s’mora pushkën dhe nuk qëllova serbët

10:24 - 06.08.19 gsh.al

Deklarata bombastike e presidnetes korate , Kolinda Grabar-Kitarovic ka ngjallur reagime të mëdha në Serbi.Duke folur për luftën që ka pasur Kroacia me Serbinë, Kitarovic ka deklaruar se asaj i vjen keq që nuk ka qëlluar serbët.

E përditshmja serbe Informer e ka hapur gazetën e sotme me fotografinë e presidentes kroate me uniformë ushtarake.

“Žao mi je što nisam pucala na Srbe”. “Më vjen keq që nuk i kam qëlluar serbët”, është titulli i shkrimit të gazetës serbe.

Kitarovic deklaron se është ndier e penduar që nuk mori një pushkë dhe nuk iu bashkua luftës ndaj serbëve gjata operacionit ‘Olluja’ apo siç njihet ndryshe ‘Stuhia’.

Kujtojmë se presidentja kroate është bërë qendër e vëmendjes edhe nga mediat botërore për shkak të vendimeve të saj, pamjes, gjesteve dhe shumë cilësive që karakterizojnë atë si presidente.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.