Politike

Jozefina Topalli mesazh për Kurban Bajramin: Kalofshi bukur sot e mot

13:30 - 11.08.19 gsh

Ish-kryetarja e Kuvendit dhe një ndër figurat më të njohura të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit.Edhe pse i përket besimit katolik, Topalli iu ka përcjellë mesazhin e urimit myslimanëve, të cilët festojnë sot një ndër festat më të rëndësishme të besimit të tyre, që lidhet me sakrificën njerëzore.“Te dashur miq! Pershumevjet e Gezuar festen e Kurban Bajramit. E kalofshi bukur sot e mot. Perzemersisht Jozefina”, shkruan Topalli. 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.