Sport

Akuza e mediave ndaj Zidanit: Po kthen Realin në një ekip mbrojtës

19:30 - 13.08.19 Gazeta Shqiptare

Real Madridi duket se ende nuk po shkëputet nga agonia e sezonit të shkuar. Ndonëse zyrtarisht ende asgjë nuk ka nisur, në kryeqytetin spanjoll po bëjnë llogaritë me vështirësitë e para edhe me sezonin e ri, ndërsa pikëpyetje të shumta po kalojnë në mendjet e tifozëve në lidhje me atë se çfarë mund të bëjë Zinedin Zidan dhe skuadra e tij.Në mbrëmjen e djeshme erdhi humbja e radhës me Romën në miqësoret e pragsezonit, ndonëse erdhi nga gjuajtjet e penalltive. Gazetat spanjolle në kor, kryesisht ato të Madridit, e kanë drejtuar gishtin nga trajneri Zinedin Zidan, që për herën e dytë radhazi e ka rreshtuar ekipin e tij me 3 mbrojtës qendre dhe dy anësorë. Por në Mardrid kjo skemë cilësohet e papërshtatshme sepse është shumë mbrojtëse dhe mediat duan nga Zidan që të heqë dorë menjëherë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.