Sport

Avokati që pagoi çekun 222 milionësh për Nejmarin, takon Braidan

12:36 - 13.08.19 Gazeta Shqiptare

Ku do të përfundojë sulmuesi brazilian Nejmar, te Reali apo te Barcelona? Të gjitha rrugët çojën drejt katalanasve dhe një sinjal më shumë sot ishte shfaqja në ambientet e klubit të një personi, i cili ishte pjesë e momentit historik të dy viteve më parë kur PSG pagoi 222 milionë euro për lojtarin dhe e mori nga Barcelona. Huan De Dio Krespo, avokati i cili dorëzoi atëherë në Ligën Spanjolle çekun prej 222 milionë eurosh për të realizuara transferimin e Nejmar, u filmua sot duke hyrë dhe dalë nga ambientet e klubit përkrah Ariedo Braida, përgjegjësit të marrëdhënieve ndërkombëtare në klub.Edhe vetë Maria Bartomeu ishte sot në klub në atë periudhë, por qëndroi aty vetëm 10 minuta. Gazetarët u munduan të ngacmonin avokatin spanjoll, por ai mohoi të kishte qenë në klub për Nejmar. Gjithsesi, mediat spanjolle insistojnë se marrëveshja mes klubeve është afër dhe se Kutinjo është pjesë e “paketës” së transferimit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *