Kryesore

Nesër rikthehen shirat, ja çfarë parashikohet nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

14:57 - 13.08.19 gsh

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi se ditën e mërkurë, moti në vend do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme në veri. Kthjellimet e mëngjesit do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Reshjet e shiut parashikohen të bëhen të pranishme në mesditë e pasdite në veri. Në formë të lokalizuar rrebeshe afatshkutra në këto zona.Era do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë dhe përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë. Temperaturat do të pësojnë rënie në mesditë.

Parashikohen në:

vendet malore 20 deri në 33°C

vendet e ulëta 22 deri në 38°C

vendet bregdetare 23 deri në 35°C

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *