LIFE STYLE

Njihuni me kryeqytetin botëror të seksit, mbi 27 mijë prostituta

11:25 - 16.08.19 gsh

Pattaya në Tajlandë konsiderohet si kryeqyteti botëror i seksit. Këtë titull nuk e ka marrë më kot, pasi në të vlerësohet se janë mbi 27 mijë prostituta.Ky qytet tajlandez ka mbi 1 milionë turistë në vit dhe vështirë se ndonjëri prej tyre shkon për vlerat kulturore e arkitekturore që ka.Shumica e punonjëseve të seksit vijnë nga familje të varfra dhe e shohin punën që bëjnë si një mundësi për të luftuar varfërinë.Nga një studim rezulton se një prostitutë fiton mesatarisht 133 euro, afro 20 herë më tepër sesa minimumi jetik ditor atje, 8 euro/dita.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.